Lajme

Liverpool i çmendur, United “thyen” Chelsea

Liverpool përmbys gjithçka ndaj Arsenalit dhe

Liverpool përmbys gjithçka ndaj Arsenalit dhe kalon në çerekfinalet e Efl Cup. 90 minutat e rregullta u mbyllën në barazim 5-5, teksa nga pika e bardhë ishin “The Reds” më të saktë, duke u kualifikuar në mënyrë spektakolare.

Në raundin tjetër kaloi edhe Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan duelin me Chelsea, 2-1 duke u kualifikuar më tej.

Me rezultatin 2-1 u kualifikua dhe Aston Vila, që kaloi Wolves.


Etiketa: , ,