Sport

LIVE: GOOOOL! Barazon rezultatin Italia

Italia ka arritur të barazoj rezultatin kundër

Italia ka arritur të barazoj rezultatin kundër Anglisë.

Golin e shënoi Leonardo Bonucci në miuntën e 67-të të ndeshjes.


Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes finale të EURO 2020.

Anglezët e nisën mirë këtë takim pasi shënuan qysh në minutën e dytë përmes Luke Shaw.

Në përgjithësi, kjo pjesë u karakterizua me lojë më të mirë të anglezëve, të cilët kishin raste më të mira për shënim.

Nga ana tjetër, Italia arriti të zhvillojë lojë më ofanzive vetëm pesë minuta pa përfunduar kjo pjesë.


Anglia ka shënuar golin e parë në minutën e dytë të ndeshjes.

Goli u shënua nga Luke Shaw pas një kundërsulmi të nisur mirë nga anglezët.


Fillon finalja e madhe mes Italisë dhe Anglisë.