Sport

Lampard adreson spekulimet për Giroudin

Frank Lampard ka adresuar spekulimet që po vazh

Frank Lampard ka adresuar spekulimet që po vazhdojnë rreth të ardhmes së Olivier Giroud në Chelsea, njofton Insajderi.

Francezi e ka pranuar se mbase do t’i duhet të kërkojë largim nga Londra nëse situata e tij nuk ndryshon shpejt.

Por, Lampard është i hapur të ulet dhe të bisedojë me Giroud, për pozitën e tij aktuale në skuadër, shkruan Goal, njofton Insajderi.

Goal raporton se Lampard ende e konsideron Giroud si një nga lojtarët që llogaritë në ta, përkundër se nuk i ka dhënë shumë minuta në fushë kohëve të fundit./Insajderi.com