Lajme

Lajmi i Fundit/ Policia shkëmben zjarr me një person në Lezhë

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pran

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pranë nënstacionit elektrik në Lezhë. Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka pikasur autorin duke u larguar.

Gazeta Mapo mëson se policia ka shkëmbyer zjarr me autorin. Policia i ka bërë apel që të ndalojë, por ai ka qëlluar drejt uniformave blu. Edhe policia i është përgjigjur zjarrit. Nuk ka të raportuar për të plagosur deri më tani.

Në Lezhë u tentua që të vritej një person.

Aktualisht policia po zhvillon një operacion për arrestimin e autorit, ku zona pranë nënstacionit elektrik po mbahet e rrethuar.

Vijon…