Bota

Lajmi i fundit: Makroni del pozitiv në testin për Covid-19

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka dalë pozitiv në testin për koronavirus.

Lajmin e bëri të ditur zyrta e tij të enjten në mëngjes, shkruan Jerusalem Post, transmeton Gazeta Express.

Ndryshe, Franca është një ndër shtetet më të prekura nga pandemia në Evropë dhe në botë.

Deri më tani, atje janë regjistruar mbi 2.4 milionë të infektuar dhe rreth 60 mijë viktima.