Showbiz

LAJMI FUNDIT: Dyshohet për vdekje të tjera nga COVID-19

Dyshohet se edhe katër të infektuar tjerë kanë

Dyshohet se edhe katër të infektuar tjerë kanë vdekur si pasojë e coronavirusit.

Insajderi.com jozyrtarisht ka konfirmuar një vdekje tjetër nga cornavirusi.

Gjashtë vdekje ishin raportuar të shtunën deri në momentin kur Instituti Kombetar I Shëndetit Publik kishte raportuar për 178 raste të reja me COVID-19 duke vendosur kështu rekordin e zi.

Gjendja po del jashtë kontrollit pasi rastet e shumta po e mbingarkojnë stafin shëndetësor dhe Klinikën Infektive. /Insajderi.com/