Lajme

Labi: Këta nuk po e dinë si janë vjedhur 2 milionë euro, e po e dinë se a jam unë apo ti me COVID

Labinot Tahiri ka reaguar pas rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë.

Në 24 orët e fundit është shënuar numër rekord i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë, shkruan lajmi.net.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Brenda 24 orëshit të fundit janë regjistruar 418 raste të reja me koronavirus, kurse katër persona humbën jetën.

Pas këtyre shifrave, ka reaguar këngëtari Labinot Tahiri, i cili me anë të një postimi në Facebook, thotë se janë shifra të pasakta që jepen për të infektuarit si dhe për dënimet e qytetarëve.

Ai shton se këto janë gënjeshtra të trupshme, vetëm për ta nënshtruar një popull të tërë, të cilit nuk po i dalin në ndihmë, por po e kërcënojnë me mbyllje totale.

KY ËSHTË POSTIMI I PLOTË I LABIT, PA NDËRHYRJE:

“Shifra tê paskta të rasteve që i japin kinse me të semurë, apo infektime ku LABORATORËT PRIVAT nuk japin raportime vet e thanë ata që janë në ministrinë e shëndetsisë!!
Shifra të pa sakta që i japin për denime ku i denojnë qytetarët , janë të pa sakta!

Këta nuk po e din për 2 milion euro se si janë vjedhur dhe akoma janë në hetime e që dihet sakt se si janë vjedhur, e po e dinë se a jam unë apo ti me kovid a jo!!!

RRENA TË TURPSHME VETËM ME E NENSHTURA NJE POPULL TË CILIT NUK I DALIN NË NDIHMË DHE ME KERCNIM ME MBYLLJE TOTALE!

Skllaverimi nuk behet ndryshe!!

QELNI SYTË MIRË SE BILL GATES NUK KUJDESET PËR JETËN DHE SI TË JETOJË FEMIJU JUAJ.

Labi- Kosovë e Shqipêrisë!”.