Showbiz

Ky vogëlush është një nga reperat më të njohur shqiptar

Vogëlushi që shihni në foto u rrit për tu bërë më pas një reper. U rrit në qytetin e Ferizajt e që i vogël shprehu një interes të veçantë në muzikën hip hop dhe rap.

Bëhet fjalë për Getinjon, i cili së fundmi ka hapur arkivat e fotove të fëmijërisë, duke i ndarë ato në llogarinë e tij në Instagram.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Në imazhin që e ndau me ndjekësit, rep artisti shihet i veshur me rroba që duket se janë shumë të mëdha për të, ndërsa duket se kjo fotografi është realizuar për shaka në vitin 2002.

“Puff daddy 2002”, shkruan Getinjo krahas fotografisë.

Ai u prezantua në publik para tetë vitesh më projektin e parë zyrtar, “Ajo”, videoklipi i së cilës u realizua në një buxhet të vogël.

Më pas karrierën e tij e vazhdoi në krah me të vëllaun gjithashtu reper, duke sjellur hite të njëpasnjëshme.