Lajme

Kush janë 120 deputetët e legjislaturës së re të Kuvendit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar sot rezultatet e zgjedhjeve të 14 shkurtit për subjekte dhe kandidatë.

Subjekti më i votuar ka dalë Vetëvendosje me 49.95 për qind, që përkthyer në mandate do të ketë 58, derisa Vjosa Osmani ka dalë kandidatja më e votuar me 300.788 vota.

Më poshtë mësoni kandidatët nga secila parti që ka arritur të fitojë votat e mjaftueshme për t’u bërë deputet.

Shkarko dokumentin për të mësuar emrat e deputetëve të rinj.