Lajme

Kurti i ikën karantinës, shkon në Shqipëri

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka lënë izolimin e Prishtinës dhe ka kaluar kufirin në drejtim të Shqipërisë.

Vetura e Kurtit është fotografuar mbrëmjen e sotme pak para orës 18:00, tek sa ka kaluar kufirin Kosovë Shqipëri.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Në Prishtinë nga ora 19:00 ka hyrë në fuqi ora policore dhe tashmë kryeqyteti është i zbrazur, kurse policia është duke e zbatuar me rigorozitet masën e ndalim qarkullimit, ku qytetarët po legjitimohen në hyrje daljet e qytetit.