Sport

Kur flamuri i Kosovës është mbi Serbinë

Distria Krasniqi sonte ka fituar medaljen e artë në xhudo në “Grand Prix”-in e Hungarisë duke futur nën të atë të Serbisë.

Distria Krasniqi ka fituar sot medaljen e artë në Budapest.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Xhudistja kosovare e mposhti Paula Pareto nga Argjentina për ta fituar medaljen e artë në xhudo për kategorinë deri në 48 kilogram.

E moment i veçantë ishte kur Distria mori medalje e artë.

Derisa intonohej himni i Kosovës dhe flamuri i Kosovës ngrihej lart, ai kishte lënë poshtë tij flamurin e Serbisë.