Lajme

Kuqezinjtë “lajnë” duart me Europën

Kombëtarja shqiptare U-21 është rikthyer me

Kombëtarja shqiptare U-21 është rikthyer me këmbë në tokë.

Fitorja 2-1 përballë Kosovës rriti gjasat që kuqezinjtë e Alban Bushit të tentonin një kualifikimi në Europianin e vitit 2021, por diçka e tillë ka pas shanse të ndodh.

Humbja 3-0 e pësuar në “Loro Boriçi” mbrëmjen e sotme përballë Anglisë i lë kuqezinjtë në kuotën e 5 pikëve.

Golat e Foden, Gallagher dhe Nelson i japin fitoren e katërt në grup “Tre Luanëve”, që e shikojnë veten në krye të grupit 3 me 12 pikë. Ndërkohë, Kuqezinjtë mbesin në vendin e 4-t me 5 pikë.


Etiketa: , , , ,