Sport

Kundërpropozimi i sheikëve/ ‘Ari’ i Parisit Mbape, premium nënshkrimi 300 milionë euro dhe paga 100 milionë euro në vit

Administrata e Paris Saint-Germain do të bëjë

Administrata e Paris Saint-Germain do të bëjë gjithçka deri në minutën e fundit për të mbajtur asetin e saj të madh në “Parc des Princes”.



Teksa Killian Mbape prezantohet për një kohë të gjatë si kontratë e mbyllur nga Real Madrid, raportimet e ditëve të fundit thonë që parisienët po bëjnë gjithçka për ta bindur atë të qëndrojë në klub.

Pas thashethemeve se drejtuesit e Parisit i dhanë lirinë që të jetë ai që do të vendosë për dizajnin e skuadrës por edhe se kush do të ulet në krye të pankinës, “Eurosport” publikon skenarin më të çmendur financiar që ka dëgjuar deri më tani për superyllin 23-vjeçar.

Në veçanti, thuhet se katarianët po përgatiten të fusin dorën thellë në xhep duke i ofruar 100 milionë euro në vit Mbape, që do të thotë se francezi do të paguhet dy herë më shumë se një tjetër publikim që pretendonte në 24 orët e mëparshme dmth rreth 8.5 milionë në muaj. Në fakt, botimi britanik thekson se me atë që ka nënshkruar Mbape,300 milionë euro do të kreditohen në llogarinë e tij!

Megjithatë, nëse marrim parasysh reputacionin që dëshiron që PSG t’i japë atij të gjitha të drejtat për imazhin e tij, atëherë të ardhurat e Mbape rriten edhe më shumë.

E vetmja gjë që është e sigurt në këtë rast është se do të ketë zhvillime të menjëhershme qoftë me një fund qoftë me tjetrin, ku ish-sulmuesi i Monacos është emri më i nxehtë i transfertave të verës, pasi rasti i Erling Hallland  përfundoi herët, dhe konkretisht. pas përjashtimit të Manchester Cityt në gjysmëfinalet e Champions League.