Maqedoni

Kryeministri Zaev sot udhëton në Greqi, do të takohet me Miciotaqisin

Kreu i qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot pasdite do të udhëtoj për Greqi ku mes tjerash do të realizoj takim edhe me homologun e tij grek Micotaqis. “Nesër pasdite udhëtoj për në Greqi marr pjesë në një simpozium, do të takohem me Micotaqisin dhe do të kem fjalim. Duhet të ndaj kënaqësinë time për interesin e kompanive greke që të investojnë në vendin tonë. Do ta shfrytëzoj mundësin që të përforcojmë miqësinë dhe përmes ekonomisë, ta thelojmë bashkëpunimin”, deklaroi dje kryeministri Zoran Zaev.

Loading…