Lajme

Kryeministri Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Itali (Video)

Kryeministri Edi Rama është pritur këtë mes

Kryeministri Edi Rama është pritur këtë mesditë me ceremoni zyrtare nga kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte.

Takimi është zhvilluar në Palazzo Chigi, siç mund të shihet edhe në pamjet e publikuara.

Mesohet se pas takimit, Kryeministri i  Shqipërisë Edi Rama dhe ai italian, Conte do të mbajnë një deklaratë për mediat.


Etiketa: , , , ,