Lajme

Kosovarët ngrenë flamurin kuqezi në një vendpunishte në Milano të Italisë

Disa kosovarë që jetojnë në Itali kanë festuar në mënyrë të veçantë 28 Nëntorin.

Ata kanë ngritur flamurin kuqezi në një vendpunishte në Milano.

Në videon dërguar Gazetës, shihet se si valvitet flamuri kombëtar atje.

Ndryshe, sot nderohen tri data të rëndësishme; Ditëlindja e komandantit legjendar Adem Jashati, dalja e parë publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) dhe Dita e Flamurit.

https://www.facebook.com/watch/?v=408182570356025