Showbiz

Koritet kampioni

Liverpool ka pësuar debakël ndaj Manchester Cit

Liverpool ka pësuar debakël ndaj Manchester City në Etihad Stadium, ndeshje që u zhvillua në javën e 32-të në Premier League.

4:0 fitoi Manchester City, duke e mposhtur Liverpoolin në ndeshjen e parë pasi këta dolën kampionë.

De Bryne shënoi nga penalltia 25’, Sterling 35’, Foden 45’ dhe Chamberlain 66’ (autogol).

Një tjetër në rrjetën e Alisson e qoi Mahrez për 5:0, por u anulua nga VAR për prekje të topit me dorë.

Herën e fundit kur Liverpool pësoi me katër apo më shumë gola dallim ishte më 14 dhejtor 2019, kur në EFL Cup u mposht 5:0 nga Aston Villa.

Insajderi.com