Lajme

Korçë/ Vdes 58-vjeçari me infeksion në tëmth, familjarët akuzojnë mjekët

Një 58-vjeçar ka ndërruar jetë mëngjesin e

Një 58-vjeçar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Spitalin e Korçës, në rrethana të dyshimta. Bëhet fjalë për Telha Kelo.

Babai i dy fëmijëve u shtrua para dy ditësh në Spitalin e Korçës, për shkak të dhimbjeve të vazhdueshme të kokës dhe barkut. Mjekët konstatuan se 58-vjeçari kishte infeksion në tëmth.

Ndonëse familjarët kërkuan një vizitë më të specializuar në Tiranë, bluzat e bardha nuk e kanë parë të arsyeshëm transferimin. Kësisoj, familjarët akuzojnë mjekët për vdekjen e të afërmit të tyre.

Ndërkohë, trupi i Telha Kelos ndodhet në morg që prej orës 08:00, nga ku pritet të kryhet ekspertiza mjeko-ligjore.


Etiketa: ,