Lajme

Korça nuk gjen qetësi, regjistrohen të tjera lëkundje tërmeti

Vijojnë lëkundjet sizmike me epiqendër Qarku

Vijojnë lëkundjet sizmike me epiqendër Qarkun e Korçës. Janë gjashtë lëkundje të regjistruara nga Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit nga mëngjesi i së mërkurës deri mëngjesin e sotëm. bëhet fjalë për lëkundje me magnitudë të vogël, më e fundit e shkallës 2.3.

Ndërkohë epiqendra lëviz nga fshati Nikolicë në fshatra të tjera të Korçës. Kujtojmë se zona e Korçës ishte më e prekura nga tërmeti i 1 qershorit por edhe tërmetet e para pak ditëve ku u dëmtuan qindra banesa.


Etiketa: ,