Lajme

Katër të vdekur dhe 418 të infektuar në 24 orët e fundit me COVID-19

Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading "Ambulance For Coronavirus" at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. - Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)

418 persona janë infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë.

Ky është numri më i madh i regjistruar në vend që prej shpalljes së pandemisë, njofton 24-ore.info

Reklamo bizensin tuaj ketu

Në këtë periudhë janë shënuar edhe katër raste të vdekjes dhe 67 persona janë shëruar.

Deri tash në Kosovë janë 18 mijë e 910 raste pozitive, me 647 viktima dhe 15 mijë e 367 veta janë shëruar nga 13 marsi kur është regjistruar rasti i parë.

Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading “Ambulance For Coronavirus” at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. – Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)