Sport

Jose Mourinho interesohet për një gjigant korean

Klubi londinez Tottenham raportohet se është in

Klubi londinez Tottenham raportohet se është interesuar për të transferuar në Angli një qendërmbrojtës. Bëhet fjalë për koreano-jugorin Kim Min-jae, i cili aktivizohet në radhët e Beijing Gouan në kampionatin kinez. Atje ai njihet me nofkën “Përbindëshi” për shkak të gjatësisë së tij (1.9 m). Ekipi i Mourinho-s po përballet me Chelsea për të marrë shërbimet e mbrojtësit, pasi edhe Frank Lampard interesohet për të. Tottenham e sheh Kim si zëvendësuesin e Jan Vertonghen dhe janë të interesuar që prej verës së kaluar, por ende nuk ka një akord. Të presim e të shohim, por duket se Spurs janë favoritë për të.