tjera

Hoti pritet me gardë në Pallatin e Brigadave, nis takimin me Edi Ramën

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është pritur me ceremoni shtetërore nga homologu shqiptar, Edi Rama.

Kjo është vizita e parë zyrtare e kryeministrit Hoti në Republikën e Shqipërisë.

Pas takimit, Hoti e Rama do të mbajnë konferencë për medie.

I pari i Qeverisë do të qëndrojë në takime pune gjatë gjithë ditës në Shqipëri, ku do të takohet edhe me presidentin Ilir Meta dhe më liderët e tjerë politik të Shqipërisë.