Lajme

Hoti nuk e komenton deklaratën e Trump-it për përqafime në Zyrën ovale

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti është pyetur për deklarimin e presidentit amerikan, Donald Trump se liderët e Kosovës dhe Serbisë u përqafuan në Zyrën ovale tha se nuk i komenton deklaratat e presidentit Trump.

“Unë nuk i komentoj deklaratat e presidentit Trump”, u shpreh Hoti gjatë një konference për shtyp, pas një takimi me përfaqësuesit e Qumështarëve.