Lajme

Horoskopi, e shtunë 9 Nëntor 2019; Nga Paolo Fox

DASHI

Hëna në shenjë ju jep shumë gr

DASHI

Hëna në shenjë ju jep shumë grintë, gjë që gjithashtu rrezikon t’ju shtyjë të bëheni shumë agresivë. Disa nyje ka ardhur koha që të zgjidhen. Nëse ka njerëz që ju pengojnë, ju mund të kuptoni se kush janë ata dhe t’i luftoni. Në dashuri, ata që janë larguar shumë kohë më parë, tani mund të përmirësojnë marrëdhëniet me ju.

DEMI

Edhe nëse e juaja është një shenjë konservatore, për disa muaj ka qenë e kundërta. Ndoshta disa raporte janë fshirë dhe ju duhet të ndryshoni jetën tuaj, edhe pse ata përreth jush nuk ju kuptojnë. Deri në dhjetor mund të filloni projekte të reja dhe të mëdha. Nëntori është muaji që do ju lejojë të ringriheni përsëri.

BINJAKET

Shumë prej jush mezi presin deri në fund të nëntorit sepse nga dhjetori Jupiteri nuk do të jetë më në opozitë. Deri në fund të vitit duhet të ristrukturoni jetën tuaj, shtëpinë tuaj ose të studioni një strategji të re që ju ndihmon të merrni më shumë dhe të bëni më mirë.

GAFORRJA

E shtuna dhe e diela kanë nevojë për shumë kujdes, veçanërisht nëse frekuentoni njerëz të lindur nën shenjën e Dashit ose Bricjapit. Ju ndjeheni të lodhur dhe guxoni të thoni fjali që kurrë nuk do t’i kishit thënë në të kaluarën. Prej disa vitesh po mendoni më shumë për veten tuaj sesa për të tjerët.

LUANI

Këtë fundjavë duhet ta tregoni, ju i përkisni një shenje të ndritshme, të qartë dhe të fortë. Ju duhet të jeni pozitivë në dashuri, kështu që duhet të kompensoni gabimet që keni bërë në tetor. Brenda 48 orëve ju duhet të bëni të qarta disa çështje familjare. Kujdes me paratë.

VIRGJERESHA

Ata që kanë një proces gjyqësor në vazhdim ose një çështje ligjore për t’u zgjidhur, duhet të presin deri në dhjetor për të marrë disa përgjigje. Më e keqja ka mbaruar dhe muajt e ardhshëm janë thelbësorë në vendin e punës. Disa dyshime në dashuri por jo faji juaj.

PESHORJA

Ju jeni pak dembelë në këtë ditë. Në fundjavë do të bëni gjëra që do t’ju sjellin sukses, pjesërisht për shkak tuajin dhe pjesërisht për shkak të të tjerëve. Që nga viti i kaluar ju keni debatuar ose keni larguar njerëz që janë treguar të paqartë kundrejt jush. Në dashuri ka pak acarim që duhet bajtur nën kontroll.

AKREPI

Nëse jeni duke kërkuar përgjigje, duhet t’i kërkoni ato vetëm brenda vetes tuaj. E gjithë kjo ju bën të vetëdijshëm dhe mund të siguroni udhëzimet e duhura për të ardhmen. Këtë fundjavë jeni të fortë dhe keni një kapacitet të madh për analiza.

SHIGJETARI

Këtë fundjavë dëshironi që të doni dhe të keni një reagim të rëndësishëm emocional. Ju duhet të përqëndroheni në marrëdhëniet që ju bëjnë të ndiheni mirë. Nëse në të kaluarën ka pasur probleme serioze, tani ato mund të zgjidhen.

BRICJAPI

Edhe pse jeni njerëz të fortë, ndonjëherë jeni të tensionuar për arsye shumë serioze. E shtuna është një ditë plot tension si në punë ashtu edhe në shtëpi. Eshtë një kohë e vështirë për të ngushtuar një hendek që është krijuar. Mbani nën kontroll trupin tuaj.

UJORI

Horoskopi i Paolo Fox fton beqarët të rrijë me njerëz të njohur. Kohët e fundit, shumë janë mbyllur në veten e tyre. Tani ka ardhur koha të rizbuloni vlerën pozitive të miqësisë, të cilën e keni lënë pas dore prej kohësh.

PESHQIT

Zakonisht ju pëlqen të ruani kujtimet dhe vështirë se harroni një person që ka qenë pranë jush në të kaluarën. Në dhjetor gjithçka bëhet më e mirë, si në punë ashtu edhe në fushën emocionale. Diçka mund të ndryshojë edhe në jetën praktike.


Etiketa: ,