Lajme

Habilajt/ U kap me 4 ton hashash, Prokuroria kërkon 10 vite burg për Koçerrin

Për shkak të gjykimit të shkurtuar, Prokuror

Për shkak të gjykimit të shkurtuar, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar që dënimi për Armando Koçerrin nga 15 vite të ulet në 10 vite burg.

Prokurorët e çështjes, Vladimir Mara dhe Dritan Prençi, deklaruan se Armando Koçerri kishte komunikime telefonike me Moisi dhe Florjan Habilajn. “Shtëpia e tyre ishte kthyer në magazinë ku grumbullonin hashash dhe më pas e trafikonin. Koçerri kishte rol ndihmues në grup”-tha Prokuroria.

Koçerri akuzohet për veprat “Grup Kriminal” dhe “Trafikim droge në tentativë”. Ai u arrestua në vend për katër tonë hashash, që u kapën në Babicë.


Etiketa: ,