Ballkan

Greqia nuk gjen paqe, regjistrohen lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti

Greqi u lëkund nga një tërmet më magnitudë 5,9

Greqi u lëkund nga një tërmet më magnitudë 5,9 të shkallës rihter mëngjesin e sotëm. Tërmeti ka goditur Larisën, ndërkohë që lëkundjet janë ndjerë edhe në jug të Shqipërisë si dhe në kryeqytet.

Vendi fqinj është goditur nga disa tërmete të njëpasnjëshme ditën e sotme, duke rikthyer panikun tek banorët. Goditja më e fortë e lëkundjeve të fundit ka qënë 5.1 ballë, ndërsa më e ulëta 3.3 ballë.

Ndërkohë nuk raportohet ende për dëme material apo në njerëz.