Showbiz

“Gjenerali i zemrës sime”, Anita Muçaj urim plot ndjenjë Ramush Haradinajt për ditëlindje

Anita Muçaj, bashkëshortja e Ramush Haradinajt,

Anita Muçaj, bashkëshortja e Ramush Haradinajt, i ka bërë një dedikim plot ndjenjë për ditëlindje bashkëshortit të saj.

Ish-kryeministri i Kosovës festoi dje 52-vjetorin dhe në morinë e urimeve që mori sigurisht nuk mungoi ai i partneres së tij.

Në një postim në Instagram, Anita ka publikuar disa foto nga momentet më të ëmbla me njëri-tjetrin, ndërsa e quan Haradinajn “gjeneral i zemrës sime”. Ndër të tjera, ajo e quan veten dhurata më e bukur e ditëlindjes së tij, ndërsa shton se 17 vitet që kanë kaluar bashkë kanë pasur sfida të mira dhe të këqija.

“Nuk dua të t’a heq asnje gradë e yll si gjeneral ushtrie e komandant i Luftës veq dua t’i shtoj nja dy më shum

Ti je gjenerali i zemrës sime, e gjeneral i dashurise se Gjinit, Hanes dhe Trimit,

Të duam përjetë Ramush Harandinaj! Gezuar Ditelindja e une edhe sot vazhdoj te mendoj qe jam dhurata me e bukur e ditelindjes sate ! Gezuar 17 vjet bashk me te mira e te kqija ”!