Showbiz

Gjendje e rënduar në Maqedoni, 6 viktima tjera nga coronavirus

147 raste tjera me coronavirus dhe 6 vdekje jan

147 raste tjera me coronavirus dhe 6 vdekje janë regjistruar në 24 orëshin e fundit në Maqedoni.

Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 111 pacientë të shëruar nga COVID-19.

“Në Maqedoni që nga fillimi i pandemisë 6932 persona janë diagnostifikuar me Covid-19, prej të cilëve 2987 janë shëruar kurse 334 persona kanë humbur betejën me koronavirusin e ri. Për momentin kemi 3611 raste aktive me Covid-19”, thuhet në njoftim.

Maqedonia pas lehtësimit të masave është njëra ndër vendet më të goditura me coronavirus. /Insajderi.com/