Lajme

Gjendet një person i vdekur në Bresalc të Gjilanit

Një person është gjetur pa shenja jete gjatë di

Një person është gjetur pa shenja jete gjatë ditës së djeshme në fshatin Bresalc të Gjilanit, njofton Insajderi.

Rasti është bërë i ditur në raportin 24-orësh të policisë, ku thuhet se vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar.

Njësitë përkatëse dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes, derisa rasti është cilësuar si “vdekje e dyshimtë”.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Fsh. Bresalc, Gjilan 19.04.2021-13:00. Raportohet se viktima mashkull kosovar është gjetur pa shenja jete. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar. Njësitë përkatëse dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në njoftimin e policisë. /Insajderi.com