Kronika e Zezë

Gjendet 28 vjeçari nga Malisheva që dyshohej se është rrëmbyer

28 vjeçari, Jetmir Rudi nga Komuna e Malishevës i cili u raportua i zhdukur, është arritur të gjendet sonte.

I njëjt është duke marrë tretmanin mjekësor në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Malishevë.

Gjetja e tij është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës në Rajonin e Gjakovës.

“Është gjetur nga familjarët. Për momentin po i ofrohet ndihmë mjekësore në QKMF Malishevë. Me procedura tjera do të vazhdojmë sapo të jetë në gjendje të deklarohet”, thuhet në përgjigjen e Policisë.

Ndryshe gjatë ditës u publikua edhe një fotografi në të cilën Jetmir Rudi shihej i zhveshur dhe i lidhur në mal.

Kjo fotografi iu publikua në rrjetin social Instagram.