Maqedoni

Gjashtë viktima dhe 147 raste të reja me Covid-19, shërohen 111 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit prej 1

Gjatë 24 orëve të fundit prej 1296 testimeve të realizuara, 147 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 111 pacientë të rikuperuar.

Në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 6 persona të diagnostifikuar me Covid-19, në disa raste të shoqëruara me sëmundje tjera.

Në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë 6932 persona janë diagnostifikuar me Covid-19, prej të cilëve 2987 janë shëruar kurse 334 persona kanë humbur betejën me koronavirusin e ri. Për momentin kemi 3611 raste aktive me Covid-19.