Showbiz

Gabon Lazio, bën hapin mbrapa për titull

Skuadra romake, Lazio ka humbur ndeshjen kundër

Skuadra romake, Lazio ka humbur ndeshjen kundër Milanit në shtëpi me rezultat 0 me 3.

Golat për Milanin i shënoi Hakan Calhanoglu në minutën e 23, më pastaj Zlatan Ibrahimovic nga pika e bardhë dhe krejt në fund Ante Rebic në minutën e 59.

Lazio mbetët në pozitën e dytë me 7 pikë larg liderit, Juventuesit. Ndërsa Milani ka 46 pikë, por mbetët shumë larg pozitës së katërt, Atalantës e cila ka 12 pikë më shumë se Roma dhe 14 pikë më shumë se Milani. /Insajderi.com/