Sport

Futbollistët e Liverpool pinë shumë birra

Pep Guardiola ka qenë i disponuar pas fitores s

Pep Guardiola ka qenë i disponuar pas fitores së lartë ndaj Liverpool 4:0, ndeshje që u zhvillua të enjten mbrëma.

Pas ndeshjes trajneri i ‘citizëns’ tha:

‘Jam shumë i kënaqur, mposhtëm kampionët me tërë atë kualitet që kanë’.

‘Teksa u bëmë gardën e nderit, i pashë se sa të përqendruar ishin dhe si bërtisnin. Pashë fytyrat e tyre, kjo është arsyeja pse ata janë kampionë’.

Në fjalët tjera, Pep ka ngacmuar paksa futbollistët e Liverpool.

‘Nuk erdhën për të festuar. Ata kishin pirë shumë birra pro këtu erdhën për të garuar’.

Tekniku foli edhe për dy ndeshjet e radhës.

‘Pra, shanset që i kemi krijuar duke i mposhtur ata 4:0 janë shumë me rëndësi për përgatitjen e ekipit kundër Arsenal dhe Real Madrid’.

Insajderi.com