Sport

Francesco Totti është në një lidhje serioze me Noemi Bocchi-n, fotot që tregojnë verën e tyre romake

Ashtu siç ishte parashikuar nga mediat italian

Ashtu siç ishte parashikuar nga mediat italiane, legjenda e futbollit të Romës, Francesco Totti la veten të befasohej edhe një herë nga paparacët teksa largohej nga banesa e Noemi Bocchi-t. Fotot e publikuara nga Chi nuk janë thjesht dëshmi e një nate të kaluar së bashku për dy të dashuruarit, por ato tregojnë për njëfarë familjariteti të Francesco Tottit në jetën e Noemi, me të cilin historia është serioze deri në atë pikë sa të marrë përsipër çdo rrezik të lidhur tek thashethemet. Nëse më parë tentonte t’u shpëtonte fotografëve duke huazuar makinën nga miqtë e tij, tani ai udhëton edhe me motor.Francesco Totti është një figurë e njohur në jetën e Noemi

Tashmë është e qartë se ish-futbollisti ka një marrëdhënie të qëndrueshme me ish-bashkëshorten e Mario Caucci. Ata ishin në lidhje për gati një vit. Tani, çështja nuk është vetëm të gjesh një histori dashurie, por të përcaktosh konturet e saj në mënyrën më të qartë të mundshme. Fakti që Totti viziton Noemi në orën 21:30 të së enjtes së 28 korrikut dhe kthehet në shtëpinë e tij në orën 10:45 të ditës pasardhëse na tregon kryesisht dy gjëra. E para është se asnjëri prej tyre nuk është ende gati të jetojë plotësisht.

Në fakt, Totti e kalon pjesën më të madhe të ditës në vilën e tij në Eur dhe arrin në Noemi vonë në mbrëmje, ndoshta pikërisht në kohë për darkë. E dyta është se, pavarësisht se ka përjetuar momente të vogla njëherësh, ish-kapiteni duhet të jetë adhuruar me ambientin familjar të 34-vjeçares, pasi me të në shtëpi jetojnë edhe fëmijët e saj. Jo çuditërisht, Isabel e vogël do t’i kishte thënë nënës së saj se kishte bërë miq me dy fëmijët, fëmijët e Bocchi-t.

Noemi Bocchi është një grua e padepërtueshme. Jo vetëm që rrjetet e tij sociale janë të blinduara kategorikisht, por të njëjtat pamje të vjedhura nga paparacët nuk nxjerrin as më të voglin emocion. A është ajo e lumtur, e mërzitur, e frikësuar? Kush është i sigurt se nuk ndihet aspak fajtor për ndarjen mes Françeskos dhe Ilarit sepse të dy ishin shumë të ndarë.

Fytyra e saj mbetet e padepërtueshme , edhe kur është fotografuar me fëmijët e saj gjatë një pasdite pazari në qendër të qytetit. Vështrimi është gjithmonë i drejtuar me kujdes nga kamera, i vetëdijshëm se jeta e tij është në pikën e një rrëfimi në kohë dhe se çdo hap duhet të llogaritet ftohtë. Noemi është atje, ajo dëshiron të jetë në skenë, por ajo e di që një hap i rremë mund të komprometojë diçka.