Lajme

Foto-galeri/ Shembjet në Astir, në shesh-betejë edhe fëmijët

Në orën 05:00 të mëngjesit zbarkuan mjetet

Në orën 05:00 të mëngjesit zbarkuan mjetet e rënda të IKMT për të shembur objektet përgjatë Unazë së Re. Po kaq zona u rrethua me forca të shumta policie. Pavaresisht rezistences së banorëve, aksioni vazhdon dhe deri tani janë shembur 5 objekte pranë rrethrrotullimit tek “Shqiponja”.

Në këtë betejë mes policisë dhe banorëve gjenden edhe fëmijët siç dëshmohet në fotot që sjell për Mapon fotografi Florion Goga.


Etiketa: , , , , , ,