Showbiz

Formacioni më i mirë i top 5 ligave evropiane për muajin Qershor

Është publikuar formacioni më i mirë i top 5 li

Është publikuar formacioni më i mirë i top 5 ligave evropiane të futbollit, për muajin Qershor.

Portieri i Parma’s, Luigi Sepe është zgjedhur si portieri më i mirë për këtë formacion. Mbrojtja përbëhet nga 2 lojtarët  e Juventus: Cuadrado e De Ligt dhe kompletohet me Sergio Ramos e Jordi Alba.

Mesfusha ka emra të mëdhenj si Lionel Messi e Cristiano Ronaldo, por edhe Alejandro Gomes i Atalantas dhe Bruno Fernandes i Manchester United, e kompletojnë këtë repart të frikshëm.

Pas paraqitjeve të jashtëzakonshme të tij, në fazën e sulmit ka arritur të hyjë ish lojtari i Liverpool, tani lojtar i Southempton, Danny Ings. Robert Lewandowski e kompleton 11-shën më të mirë të qershorit./Insajderi.com