Sport

Formacionet zyrtare: FC Prishtina – FC Drita

17:12 | 24 Tetor 2019

17:12 | 24 Tetor 2019

Janë bërë zyrtare formacionet e derbit FC Prishtina – FC Drita.

Me fillim nga ora 18:00, zhvillohet derbi i xhiros së 11 në Superligën e Kosovës.

Kjo ndeshje zhvillohet në ‘Fadil Vokrri’, dhe tashmë të dy skuadrat kanë bërë zyrtarizuar formacionet.

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Bekaj, Thaçi, Bekteshi, Ibrahimi, Bardhoku, Boshnjaku, Ahmeti, Hila, Abazi, Korenica, Januzi.

Drita: Tofiloski, Limani, Gerbeshi, Cuculi, Blakçori, Vucaj, A.Krasniqi, Xh.Shabani, Haxhimusa, B.Shabani, Fortunato

/Lajmi.net/