Sport

Erdhi me çantë supermarketi dhe shënoi gol, futbollisti i Barcelonës shkon me taksi në shtëpi

Barcelona mbrëmë mundi Ferencvaros 5:1 në raundin e parë të Ligës së Kampionëve.

Një nga pesë golat u shënua nga Pedri, 17 vjeçari i talentuar skuadrës katalante, përcjell lajmi.net.

Për shpresën e madhe të Barçës, ky ishte goli i parë i tij për klubin senior. Ai besohet të jetë ylli i ri i madh i klubit, kështu që tërheq shumë vëmendjen e medieve.

Pedri arriti në ndeshje me një çantë supermarketi. Shënoi një gol, e festoi me shokët e tij të skuadrës dhe më pas shkoi në shtëpi me taksi.

Normalisht, ky lojtar 17-vjeçar ende nuk e ka kaluar testin e vozitjes. I duhet të pres edhe një vit, por megjithatë i duhet të vazhdojë të shkëlqejë në fushë e blertë.