Lajme

Elefanti sulmon makinën, turistët përjetojnë momente tmerri (Video)

Një elefant ka sulmuar një makinë, duke terr

Një elefant ka sulmuar një makinë, duke terrorizuar turistët që ndodheshin brenda saj. Ngjarja ka ndodhur në Parkun Kombëtar Yai në Tajlandë.

Mesa duket këtij elefanti gjigand nuk i ka pëlqyer aspak prania e makinës në “parkun e tij”. Ai filloi të godiste makinën duke i shtypur tavanin, në sulmin që zgjati disa minuta.

Sipas mediave të huaja, elefanti 35-vjeçar quhet Detaja dhe sipas autoritete të parkut, nuk është hera e parë që ai sulmon një makinë me turistë.


Etiketa: , ,