Lajme

E përplas makina, gruaja e moshuar në gjendje të rëndë

Makina ka përplasur një këmbësore në aksin

Makina ka përplasur një këmbësore në aksin rrugor Korçë-Bilisht pranë fshatit Sul. Gruaja me iniciale Gj.H. rreth 75 vjeçe ka mbetur e plagosur në gjendje të rëndë dhe është dërguar në spitalin e Korçës.

Policia ka shoqëruar në komisariat drejtuesin e makinës, 36-vjeçarin me iniciale V.H. Ky i fundit po pyetet për rrethanat e aksidentit.

Ndërsa grupi hetimor shkoi në vendngjarje për të bërë rindërtimin e dinamikës së aksidentit.


Etiketa: , , ,