Lajme

E FUNDIT/ Lëkundet sërish Shqipëria, ja sa i fortë ishte tërmeti

Duket se toka nuk po gjen qetësi.

Duket se toka nuk po gjen qetësi. Pak minuta më parë të tjera lëkundje sizmike janë ndjerë në Tiranë dhe Durrës. Sipas informacioneve paraprake, tërmeti i radhës ishte me magnitudë 4.4 të shkallës rihter.

***

Deri më tani sipas informacioneve zyrtare, nga tërmeti i një dite më parë kanë mbetur 36 viktima, ndërsa të tjerë persona ndodhen nën rrënojat e ndërtesave të shembura.


Etiketa: , , , ,