Showbiz

Dua Lipa rekord nominimesh në Grammy Awards, dominon në kategoritë kryesore

Dua Lipa në mesin e Beyonce e Taylor Swift, nominohet gjashtë herë për çmimet prestigjioze të muzikës, Grammy Awards.

Më 31 janar të vitit 2021 do të mbahet për të 63-tën herë evenimenti i “Grammy Awards”.

Dua Lipa së bashku me Beyoncé e Taylor Swift kësaj radhe dominojnë në nominimet e çmimeve.

Dua po kryeson në tre çmimet kryesore, “Regjistrimi muzikor më i mirë i vitit”, “Kënga më e mirë e vitit” dhe “Albumi më i mirë i vitit”.

Nominimet e Dua Lipës:

Albumi i vitit

Future Nostalgia — Dua Lipa

Kënga e vitit

Don’t Start Now

Regjistrimi muzikor më i mirë i vitit

Don’t Start Now

Performanca më e mirë POP

Don’t Start Now

Albumi më i mirë POP

Future Nostalgia

Bashkëpunimi më i mirë

UN DIA (ONE DAY)
J Balvin, Dua Lipa, Bad Bunny & Tainy