Showbiz

Dua Lipa ju tregon amerikanëve supersticionet më të çuditshme të shqiptarëve

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ka hedhur

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ka hedhur poshtë dhe njëherë thashethemet e pak ditëve më parë se është në pritje të ëmbël.

Në një intervistë në emisionin “Jimmy Kimmel Live”, Dua tha se gjithmonë zgjedh emoji të veçanta për fotot e saj. “Nuk jam shtatzënë. Ta qartësoj.”, u shpreh këngëtarja.

Ndër të tjera, këngëtarja komentoi dhe disa nga supersticionet e shqiptarëve.

“Në familjen time ka supersticione qesharake si: Mos i hedh mbeturinat natën, mos laj rrobat ditën e premte, nëse të kruhet hunda do bëhesh me nerva dhe duhet të prekësh prapanicën tre herë që mos të ndodhë. Nëse të kruhet dora e majtë do marrësh para, nëse të kruhet dora e djathtë do humbasësh para”, tha Dua.