Sport

Drita – Feyenoord: Formacionet zyrtare

Drita do të ketë përball gjigandin holandez, Fe

Drita do të ketë përball gjigandin holandez, Feyenoord në kuadër të kualifikimeve për “UEFA Conference League”, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët tashmë kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Ardijan Nuhiji do të nis ndeshjen me formacioninn 4-2-3-1:

Maloku, Blakqori, Cuculi, Jamal, Limani, Jashari, Vucaj, Muja, Fazliu, Ajzeraj dhe Simonovski janë të përzgjedhurit e tij.

Nga ana tjetër Arne Slot do të nis ndeshjen me formacionin 4-3-3:

Bujlow, Pedersen, Fer, Senesi, Malacia, Toornstra, Kokci, Til, Linssen, Sinisterra dhe Bannis janë të përzgjedhurit e tij.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 21:00./Insajderi.com