Sport

Dramë në Itali. Interi fundos Fiorentinën

Skuadra e Antonio Kontes ka arritur të triumfoj

Skuadra e Antonio Kontes ka arritur të triumfojë në raundin e 1/8-ave t ë Kup ës së Italisë. Zikaltrit kanë arritur të mposhtin Fiorentinën me rezultatin 1-2 pas 120 minutave lojë. Koha e rregullt përfundoi me rezultatin 1-1, pas golave të Vidal me penallti për Interin në minutën e 40-t ë dhe golit të Kouame për skuadrën vjollcë në minutën e 57-t ë. Ai që i dha fitoren skuadrës zikaltër ishte Romelu Lukaku n ë minutën e parafundit t ë kohës shtesë. Raundi tjetër rezervon një përballje të zjarrtë, ku n ë çerekfinale Interi do të ndeshet me rivalët e përjetshëm të Milanit.