Lajme

Doris Pack: Shqipëria ndodhet në një sistem të ri diktatorial

Ish-Eurodeputetja Doris Pack, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me gratë demokrate në zonën e Lezhës. Duke folur para tyre, Pack është shprehur se Shqipëria ndodhet në një sistem të ri diktatorial.

“Qeveria Shqiptare nuk bën asnjë përpjekje për integrimin e vendit në BE. Kryeministri i vendit tuaj mbushi parlamentin me persona te inkriminuar. Në një shtet demokratik nuk mundet të qeverisë një kryeministër i lidhur me krimin’, – është shprehur Eurodeputetja.

Sipas Doris Pack, Rama ka zaptuar çdo gjë, dhe kjo në një shtet demokratik nuk duhet të ndodhë.


Etiketa: ,