Showbiz

Diferenca e madhe në moshë – arsyeja e ndarjes së Kim Kardashian nga Pete Davidson

Diferenca në moshë e Kim Kardashian dhe Pete D

Diferenca në moshë e Kim Kardashian dhe Pete Davidson bëri që ata të ndaheshin në fillim të kësaj jave, thonë burimet ekskluzivisht për Page Six.



“Pete është 28 vjeç dhe Kim është 41 – ata janë në vende shumë të ndryshme për momentin”, thotë burimi i brendshëm.

“Pete është krejtësisht spontan dhe impulsiv dhe dëshiron që ajo të fluturojë për në New York, ose kudo që të jetë në një moment”, shton burimi. “Por Kim ka katër fëmijë dhe nuk është aq e lehtë. Ajo duhet të përqendrohet te fëmijët”.

Burimi na thotë gjithashtu se Kardashian – e cila drejton biznese të shumta dhe yje në një shou – ishte “plotësisht e lodhur nga kjo marrëdhënie dhe gjëra të tjera që po ndodhin në jetën e saj”.

Ylli i “Kardashians” së fundmi ka pasur një marrëdhënie të trazuar me ish-kanye partnerin, Kanye West, gjë që shkaktoi grindje gjatë kohës që ajo ishte në lidhje me yllin e “SNL”.

I brendshmi shpjegoi: “Kur Kim është me dikë tjetër, Kanye mund të shkaktojë probleme me fëmijët. Ai përpiqet të ndajë dhe të pushtojë. Ai nuk mund ta ndihmojë atë”.

“Kim është një nënë vërtet e përkushtuar dhe fëmijët e saj do të jenë gjithmonë të parët. Ajo dëshiron dhe ka nevojë për harmoni në shtëpi dhe në jetën e saj”.

Kardashian dhe Davidson – të cilët kanë kaluar kohë të ndarë kohët e fundit ndërsa ai ka qenë në Australi për të xhiruar një film të ri – u takuan kur ishte pjesë në një edicion të “Saturday Night Live” në tetor 2021, dhe nisën zyrtarisht lidhjen muajin e ardhshëm.

Ata bënë publike romancën në fillim të këtij viti.

Kim kujtojmë që vitin e kaluar është ndarë nga Kanye pas gjashtë vitesh martesë dhe kanë bashkë katër fëmijë.