Lajme

Detaje/Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, dy të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas informacioneve paraprake, dy automjete janë përplasur dhe për pasojë janë plagosur dy drejtuesit e mjeteve. Identitetet e tyre ende nuk bëhen të ditur, por raportohet se janë nisur me urgjencë drejt spitalit për të marrë ndihmë mjekësore.

Policia bën me dije se, si pasojë e përplasjes është dëmtuar dhe një shtyllë tensioni, e cila ka goditur dhe dëmtuar një automjet tjetër në këtë aks rrugor. Grupi Hetimor dhe Policia ndodhen në vendngjarje për të zbardhur detaje mbi shkaqet dhe rrethanat e aksidentit.

Njoftimi i Policisë

Tiranë/Informacion Paraprak

Rreth orës 19:50 në autostradën Tiranë-Durrës janë përplasur 2 automjete.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar një shtyllë tensioni,e cila ka goditur dhe dëmtuar një automjet tjetër në këtë aks rrugor.

Drejtuesit e dy automjeteve të përplasura, shtetasit J. B dhe D. H  u dërguan në spital për ndihmë mjeksore.

Policia rrugore ndodhet në vendngjarje,ku po vijon punen për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe shkakut të aksidentit.


Etiketa: , , ,