Sport

Del negativ në tamponin e fundit, përfundon izolimi për Cristiano Ronaldon

Lajme të mira vijnë nga Cristiano Ronaldo.

Lajme të mira vijnë nga Cristiano Ronaldo. Teksa qëndroi për 19 ditë me radhë i izoluar për shkak se ishte prekur nga koronavirusi, në tamponin e fundit futbollisti i Juventusi ka rezultuar negativ.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Ylli i Juventusit ishte prekur me Covid-19, teksa ishte në tur me Kombëtaren e Portugalisë në 13 tetor, ndërsa humbi disa ndeshje të rëndësishme të Zonjës së Vjetër, përfshirë edhe atë me Barcelonën.

Klubi sot ka njoftuar që Ronaldo ka rezultuar negativ dhe është gati të kthehet në stërvitje, pasi ai gjatë gjithë kohës ka qenë asimptomatik.