Shqipëri

Covid në Shqipëri: 4 viktima dhe 299 raste të reja në 24 orët e fundit

Katër pacientë me Covid kanë ndërruar jetë në

Katër pacientë me Covid kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se janë prekur 299 persona nga virusi këtë të dielë, ndërsa numri i të shëruarve është 106 persona.

Në dy spitalet Covid në Tiranë, aktualisht janë të shtruar 271 pacientë, mes tyre 16 në terapi intensive dhe 9 të intubuar.

Reklamo bizensin tuaj ketu